Dekoracyjne skóry owcze są jednym z najchętniej kupowanych dodatków do nowoczesnych wnętrz. Ze względu na swój elegancki i designerski wygląd rewelacyjnie podkreślają wystrój aranżacji w stylu minimalistycznym oraz skandynawskim, gdzie przeważa prostota, skromność i zamiłowanie do elementów wyposażenia wykonanych z naturalnych surowców. Aby zakupiona skóra owcza cieszyła się pięknym wyglądem przez długi czas należy o nią odpowiednio dbać. Jak?

Wyroby takie jak dywany czy narzuty wykonane ze skóry owczej powinno się poddawać regularnemu czyszczeniu i wietrzeniu.

Chcąc usunąć kurz, piasek oraz inne drobne okruszki skórę owczą można delikatnie wytrzepać, następnym krokiem będzie odświeżenie włosia. Do tego celu wskazane jest użycie specjalistycznych preparatów czyszczących do prania na sucho lub mokro. Te należy dobrać do rodzaju włosia - naturalnego bądź farbowanego. Decydując się na czyszczenie na mokro, należy pamiętać o tym by nie przemoczyć samej skóry. Niestety naturalna skóra bardzo źle reaguje na nadmiar wilgoci. Wyprany wyrób powinien być suszony w warunkach pokojowych.

Kiedy włosie skóry owczej będzie już zupełnie suche to wówczas należy je dokładnie przeczesać przy pomocy tradycyjnego grzebienia - powoli i delikatnie, pasmo po paśmie.

Skóry owcze wymagają regularnego szczotkowania, co pozwoli zachować im naturalną miękkość i puszystość. Co najmniej raz w tygodniu produkt należy wietrzyć na zewnątrz - to najprostszy sposób na szybkie odświeżenie skóry oraz pozbycie się nieprzyjemnego zapachu.

Podsumowując, kompletna pielęgnacja skór owczych składać powinna się z systematycznego szczotkowania włosia oraz wietrzenia danego produktu. Co więcej, raz na jakiś czas wskazane jest wyczyszczenie dekoracyjnej skóry. Wbrew pozorom naturalne skóry są elementami łatwymi w utrzymaniu, ich pielęgnacja nie jest ani wymagająca, ani też czasochłonna. Tych prostych kilka kroków pozwoli zachować naturalny wygląd skóry w idealnym stanie przez wiele lat.