Moda na upiększanie pomieszczeń skórami dekoracyjnymi pojawiła się w Polsce kilka lat temu, kiedy to wszyscy urządzali swoje mieszkania zgodnie z zasadami minimalistycznego stylu skandynawskiego. Dzisiaj naturalne skóry owcze coraz śmielej pojawiają się w aranżacjach nowoczesnych, industrialnych a nawet tradycyjnych. Skóry doskonale sprawdzają się jako designerski zamiennik klasycznych dywanów i innego rodzaju tekstyliów.

Naturalne skóry dekoracyjne mogą pełnić zarówno funkcję ozdobną, jak i praktyczną, a niektóre z modeli nawet leczniczą np. relugan.

Miękkie i puszyste narzuty czy poduszki zdobiące nasze kanapy w salonie ocieplają wizerunek całej aranżacji, nadając wnętrzu przytulnego charakteru. Jednak skóry dekoracyjne dobrze prezentują się nie tylko w salonie, ale też w sypialni czy pokoju dziecka jako dodatek na podłogę, który zadba o komfort naszych stóp. Odpowiednio dobrane skóry owcze mogą podkreślać wystrój wnętrza lub wręcz przeciwnie - mogą one być zupełnie odmiennym i niepowtarzalnym dodatkiem, który będzie skupiał na sobie uwagę.

Niezależnie od wybranego modelu wszystkie skóry dekoracyjne wyróżniają się wyjątkowym wykończeniem. Najpopularniejszymi modelami są skóry owcze w klasycznym białym odcieniu bądź też naturalnym zabarwieniu.

Fani artykułów dekoracyjnych w jaskrawych kolorów również nie będą mieć problemu ze znalezieniem owczej skóry dekoracyjnej w odcieniach takich jak róż, fiolet czy granat. Są to elementy, które bez wątpienia będą przykuwać wzrok innych.

Skóry dekoracyjne na swój sposób są niezwykle uniwersalnym dodatkiem do wnętrz. Można wykorzystać je jako narzutę na kanapę lub ciepły i miękki dywan by przyozdobić nimi np. pokój dzienny. Choć głównie kojarzą nam się z wnętrzami urządzonymi w stylu skandynawskim to od kilku sezonów wykorzystuje się je do upiększania każdego rodzaju aranżacji. Najmodniejsze skóry owcze to modele odcieniach naturalnych (niefarbowane) - bieli, jasnych beżach oraz brązach.